Jak myśleć o rozwodzie, by przejść przez niego łatwiej?

My podarowujemy Ci test i wiarygodne wyniki oraz propozycję wsparcia, ale to Ty podejmujesz ostateczną decyzję. A decyzja o wzięciu rozwodu musi przede wszystkim zapaść w Twojej głowie. Odczuwasz lęk i sprzeczne emocje? Może wątpliwości co do ostatecznej decyzji? One są całkowicie normalną reakcją na taką sytuację. Nie odpychaj ich od siebie. Postaraj się mieć jednak w pamięci to, że rozwód jest ostatnim etapem długotrwałego kryzysu w związku, który nie zaczął się wczoraj, a który trwa od dawna. Co więcej, rozwód to nie tylko koniec; to także początek! I Twoja szansa na zyskanie spokojnego i szczęśliwego życia, o jakim od dawna marzysz i na jakie w pełni zasługujesz.

Zrobienie tego testu to być może Twój pierwszy krok w walce o siebie. Nie pozwól, by teraz zawładnął Tobą strach. Pamiętaj też, że to, jak wygląda Twoje życie zależy tylko od Ciebie – nie od obietnic, które padły kiedyś, w innych okolicznościach. Weź swoje życie we własne ręce!

Wykonaj test i jeśli tylko masz taką możliwość, zadbaj, by w całym procesie rozwodowym towarzyszyła Ci bliska osoba – przyjaciel/przyjaciółka, członek rodziny. To duże wsparcie. Nie obawiaj się też skorzystać z pomocy psychologa. Specjalista pomoże Ci przejść przez ten etap szybciej i łagodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.